Home » Posts tagged 'Psychologie'

Archiv štítku: Psychologie

Ústřední kolo Psychologické olympiády

Liberecká zdrávka se v letošním roce stala realizátorem Ústředního kola psychologické olympiády. Záštitu nad touto nádhernou akcí, kdy garantem byla Česká asociace sester samotnou akci zahájila přímo prezidentka asociace PhDr. Martina Šochmanová, MBA, převzal člen Rady Libereckého kraje pro resort zdravotnictví Mgr. Vladimír Richter. Téma, „Jak jsem překonal sám sebe“ nabídlo mnoho pohledů všech jedenácti účastníků z celé České republiky. Ani publikum nebylo ledajaké, skládalo se z našich žáků prvních ročníků oboru Praktická sestra, kteří získali vynikající inspiraci třeba i pro svůj život. Nejednou se díky jednotlivým prezentacím zalesklo oko posluchačů, mnohokrát se sálem liberecké ZUŠ rozezněl smích….A jak to dopadlo? 1. příčka patří Jihočeskému kraji. 1. místo obsadila Štěpánka Kleinová ze SZŠ a VOŠ České Budějovice, 2. místo získala Karolína Tůmová ze SZŠ Vinohrady a 3. místo Daniel Talanda ze SZŠ a VOŠ Kolín. Čestná uznání pak náležela Nikole Gottfriedové ze SZŠ Kyjov a Dominice Olivové ze SŠZS Chrudim. Velká poklona bezesporu náleží všem soutěžícím, kteří předvedli excelentní výkony, poděkování míří také ke všemu učitelskému a neučitelskému doprovodu soutěžících, velké díky putuje hodnotící komisi, která neměla lehké rozhodování, pěveckému sboru Severáček a samozřejmě všem sponzorům. No a pak to největší poděkování, všem realizátorům ústředního kola v čele s Mgr. Ilonou Kopeckou.

A pozor, tajemství prozrazeno – příští rok je tématem psychologické olympiády „Tajemství komunikace.“

Jaké bylo letošní Regionální kolo psychologické olympiády?

Regionální kolo Psychologické olympiády, které se dnes uskutečnilo v areálu Krajská nemocnice Liberec, opět přinášelo radost! Vždyť ještě aby ne, téma Setkání s radostí ani nic jiného přinášet nemůže.

Do naší akce se zapojily všechny zdravotnické školy Libereckého a Ústeckého kraje. Celou akci provázela a moderovala Mgr. Ilona Kopecká, přivítání se za Krajskou nemocnici Liberec ujala Mgr. Ladislava Kohoutová, vrchní sestra chirurgických oborů, za Libereckou zdrávku popřála hodně štěstí všem soutěžícím Mgr. Petra Hoffmannová, statutární zástupkyně školy. A nechybělo ani krátké hudební vystoupení Libereckého dětského sboru Severáček.

A teď už k soutěžícím, kterých bylo celkem 13 a kteří do svých prací se společným jmenovatelem radost promítli například anketu, nastínili nám svůj deník, předvedli řadu video ukázek, nechyběla ani povídka z lékařského prostředí, ukázka odborného textu, literární činnost nebo téma umění a radost z pohybu.

A k čemu jsme došli? Ač se téma radosti promítalo z jakéhokoli úhlu, všichni jsme se shodli, že největší naší radostí je, když uděláme radost druhému. A i naše povolání zdravotníků nás v tom podporuje!

Gratulujeme k 1. místu slečně Marii Rejentové ze Střední zdravotnické školy v Turnově, 2. místo získala Kristýna Parýzková ze zdravotnické školy v Mostu a 3. místo patřilo Ludmile Šubrtové rovněž z Turnova.

A my máme radost, že jsme u toho mohli s vámi se všemi být.

Psychologická olympiáda 2022

Podívejte se na fotografie ze školního kola Psychologické olympiády 2022, letošním tématem bylo Setkání s radostí.

Gestiku jsme jsme se učili na příběhu ztvárněném v gestech

V rámci výuky Psychologie a komunikace ve třetích ročnících oboru Zdravotnický asistent žáci dostali za úkol vypracovat k tématu gestiku krátký příběh a ztvárnit jej v gestech. Toto jsou zdařilé práce 🙂 (Pokračování textu…)

Archiv školního blogu