Home » O škole » Domovy mládeže

Domovy mládeže

KONTAKTY:

Hlavní služba DM Jungmannova – mobil. tel: +420 725 347 577
VEDOUCÍ VYCHOVATELKA: Hana Hozáková – mobil. tel: +420 777 499 063

Hlavní služba DM Zeyerova – mobil. tel: +420 778 975 936
VEDOUCÍ VYCHOVATELKA: Mgr. Tereza Šolcová – tel: +420 773 747 570

Domovy mládeže (DM)

Liberecká zdrávka v rámci procesu tzv. delimitace na základě rozhodnutí zřizovatele s účinností od 01. 01. 2023 zajišťuje ubytování a stravování pro žáky a studenty středních a vyšších odborných škol v Liberci. Domov mládeže se nachází ve dvou areálech – Domov mládeže Jungmannova 524 a Domov mládeže Zeyerova 33. V současné době činí celková ubytovací kapacita 400 lůžek.

Oba areály jsou v blízkosti středu města, pěší chůzí cca 8 – 10 minut.

Domov mládeže Jungmannova poskytuje ubytování ve zrekonstruovaných dvou a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (ubytování řazeno do I. kategorie). Domov mládeže Zeyerova ve tří a čtyřlůžkových pokojích se společným sociálním zařízením na chodbě (ubytování řazeno do II. kategorie). Zde plánujeme do budoucna renovaci zařízení tak, abychom dosahovali také I. kategorie. V obou areálech je k dispozici WIFI připojení.

V rámci výchovného působení se zaměříme jak na samotné studium, tak na pokračování plnohodnotného využívání volného času. Ubytovaní mají k dispozici studovny, knihovnu, PC pracovnu, kopírovací službu, klubovny s TV a DVD přehrávačem, klavír, společenské hry, posilovny, sportovní vybavení (stolní tenis aj.). V obou areálech jsou k dispozici hřiště pro míčové sporty, v Domově mládeže Zeyerova mohou studenti z obou areálů využívat park, či tenisové kurty. Vychovatelé nabízejí vedení kroužku výtvarné a rukodělné činnosti, konzultace (ČJ, autoškola), odborné vedení sportovních činností (odbíjená, košíková, sálová kopaná, florbal, stolní tenis, jóga) a zajišťují i další volnočasové aktivity (divadlo, galerie, 1x týdně plavecký bazén zdarma, sportovní aktivity ve smluvních tělocvičnách, poznávací zájezdy).

Ve školním roce 2022/2023 je cena za ubytování v domově mládeže stanovena na 1 100,- Kč měsíčně pro ubytované v Domově mládeže Jungmannova (I. kategorie) a 900,- Kč měsíčně pro ubytované v Domově mládeže Zeyerova (II. kategorie).

Aktuální informace k ubytování v DM a jiné dokumenty pro školní rok 2023-2024

Přihláška do DM pro školní rok 2023-2024, včetně dalších povinných dokumentů:

Přihlášky k ubytování a jiné dokumenty pro právě probíhající školní rok 2022-2023

Jídelny a možnosti stravování

Žákům a studentům ubytovaným v domově mládeže je nabízeno celodenní stravování. Výběr stravy je možný z více jídel podle předem připraveného jídelníčku. Výdej stravy je prováděn pomocí čipového systému. Školní jídelny jsou umístěny v obou areálech. Ceník stravného ke stažení níže. Všechny informace ke stravování zde: Jídelny a možnosti stravování

Asociace domovů mládeže a internátů České republiky

Domov mládeže je členem Asociace domovů mládeže a internátů České republiky. Hlavním cílem tohoto spolku je přispívat k rozvoji úrovně výchovné práce školských ubytovacích zařízení v oblasti metodické, odborné, organizační a legislativní.

Dokumenty ke stažení:

Fotogalerie Domov mládeže Jungmannova

Fotogalerie Domov mládeže Zeyerova

Foto z aktivit Domovů mládeže