Přeskočit na obsah

Gestiku jsme jsme se učili na příběhu ztvárněném v gestech

V rámci výuky Psychologie a komunikace ve třetích ročnících oboru Zdravotnický asistent žáci dostali za úkol vypracovat k tématu gestiku krátký příběh a ztvárnit jej v gestech. Toto jsou zdařilé práce 🙂

Byly jednou dvě sestry – Gertruda a Dorotka. Nebyly lakomé, ale oblečení si navzájem nepůjčovaly. Jednou ráno šla Gertruda ke své šatní skříni s úmyslem si vzít její oblíbené triko, ale nebylo tam. Udivila se, protože si pamatovala, jak ho tam včera dávala. V tom okamžiku přišla do pokoje Dorotka s jejím Gertrudiným oblíbeným trikem na sobě. Nečekala, že sestra tak brzo vstane. Gertruda si samozřejmě všimla svého trika a začala se s Dorotkou hádat, že patří jí. Dorotka se cítila provinile a poprosila Gertrudu, aby jí odpustila. Ta omluvu přijala, ale pod podmínkou, že to již znovu neudělá. Dorotka souhlasila. Sestry se na usmířenou obejmuly, a nakonec se rozloučily.

Jednou jely dvě sestry na dovolenou k moři. Když ráno vstaly, nemohly se dočkat až odletí. Nastal čas odletu, proto si vzaly své kufry a rozloučily se. Let nebyl příjemný a sestry se velmi bály. Doletěly v pořádku a při výstupu z letadla si nemohly nepovšimnout té nádherné krajiny. Jakmile dorazily k hotelu, převzaly si klíče od pokoje a nemohly se dočkat až uvidí svůj pokoj. No…zažily velké zklamání. Pokoj nebyl vůbec podle jejich představ, proto se rozhodly, že tu nebudou trávit moc času a vyrazily na pláž. Jedna ze sester si užívala teplého sluníčka a ta mladší se sama vydala k moři. V tu chvílí si toho všimla starší sestra a velmi se lekla. Plavčík u místního moře naštěstí pohotově zareagoval a sestru vytáhnul. Nakonec se ale ukázalo, že to mladší sestra udělala schválně, aby upoutala pozornost pohledného plavčíka.

 1. Ahoj
 2. Ahoj?!
 3. Co ti je?
 4. Štveš mě!
 5. Chceš se snad prát?!
 6. Tak pojď!
 7. Bitka
 8. Porazila jsem tě!
 9. Joooo!
 10. Vítěztví

Další.

Jednoho dne se potkal muž se ženou na pracovní konferenci. Muž podal ženě ruku na přivítání i ona mu nesměle podala ruku. Drželi si od sebe odstup, protože se neznali, ale muž chtěl o ženě vědět více, ona však jeho gesta neoplácela, naopak byla stále velmi ustrašená. Po hodině konverzace, když už jeden o druhém něco věděli, se k sobě nenápadně přibližovali. Ženě se muž velmi líbil, a muž po ženě též házel očka. Po par skleničkách vína, se dostali až k tomu, že se navzájem jeden druhého dotýkal při smíchu. Po celém večeru si vyměnili čísla a druhy den se sešli na kávu. Muž dal ženě na přivítání polibek na tvář jako znak náklonnosti. Žena po tomto gestu celá zčervenala. Na kávě o sobě zjišťovali nové informace a pro oba to byl příjemný zážitek, plný smíchu a štěstí. Po cele své schůzce, se jeden druhému tak líbil, že si na rozloučenou dali polibek.

Dominik si tak posedával, až dostal hlad. Jenže nevěděl, co si dát k jídlu. A tak ho napadlo! Vždyť má MUFFINY! Jenže…, on už zbyl pouze jediný! Dominik ihned vyrazil do kuchyně, aby našel poslední živoucí muffin. Doběhl ke kuchyni a otevřel dveře. Ale kde jsou? Vždyť tu byly. Nejsou náhodou v troubě? A jo. Vždyť jsme je schovávali pod utěrku. A tady seš! Jó, to je mňamka.

 1. Vstala jsem ráno z postele, jsem ospalá
 2. Potřebuji se jít nutně vyčůrat
 3. Poté jsem dostala hlad
 4. Dostala jsem nápad, půjdu se učit
 5. Poté přijde domů máma a chce, abych uklidila celý byt – jsem z toho rozpačitá
 6. Po úklidu mám ze sebe dobrý pocit
 7. Potom se půjdu projít
 8. Až se vrátím domů, půjdu cvičit
 9. Jsem vyčerpaná
 10. Půjdu spát


Štítky: