Home » Aktuality

Archiv rubriky: Aktuality

Pozvánka na Workshop VOŠ pro výchovné poradce a zájemce o studium na VOŠ

Rádi bychom všem výchovným poradcům středních škol a žákům se zájmem o studium na VOŠ zdravotnické v Liberci osobně představili naše studijní obory Diplomovaná všeobecná sestra, Diplomovaná dětská sestra a Diplomovaný zdravotní laborant. Akce se uskuteční 28. března 2023 od 13:00 hodin do 14:30 hod. Svou účast prosím potvrďte na kamrichova@szs-lib.cz.

Video a info k přijímačkám na SŠ pro obory Praktická sestra a Ošetřovatel 2023-2024

Všechny další informace ohledně přijímacího řízení naleznete také zde:

Termíny maturitní zkoušky (obor Praktická sestra) a závěrečné zkoušky (obor Ošetřovatel) pro školní rok 2022-2023 – řádný termín

Všechny informace naleznete zde:

Maturitní zkouška (obor Praktická sestra)

Závěrečná zkouška (obor Ošetřovatel)

Během maturitního studia u nás získáte výuční list a díky zkrácenému studiu můžete vystudovat VOŠ za dva roky

Liberecká zdrávka od letošního školního roku nastoupila na zcela novou cestu. „Výuční list a zároveň maturitu, zkrácené studium na vyšší odborné škole, to vše je a bude pro naše žáky realita,“ vyzdvihla ředitelka SZŠ a VOŠ zdravotnické Liberec Mgr. Jana Urbanová, MBA s tím, že kratší studium s oficiálními výstupy přináší rychlejší zařazení zdravotnického pracovníka na trh práce.

A jak si novou cestu představit v realitě? Žáci maturitního oboru Praktická sestra, kteří nastoupili na Libereckou zdrávku od školního roku 2022/2023, navíc mohou po třech letech studia složením závěrečné zkoušky získat výuční list v oboru Ošetřovatel. Po čtyř letech studia je pak čeká klasická maturita. Ani zde jejich nová cesta nemusí končit. Pokud si zvolí vyšší odbornou školu, nastupují již přímo do druhého ročku tříletého studia oboru Diplomovaná všeobecná sestra. Po šesti letech studia se tak naši žáci mohou pyšnit výučních listem, maturitou i získaným titulem diplomovaného specialisty. Zajímavou novinkou by se pro absolventy vyššího odborného vzdělávání mělo stát také zařazení do stejné platové třídy jako u zdravotnický nelékařů bakalářského studia.

„Soustavně sledujeme trendy ve vzdělávání, jdeme s dobou a nebojíme se novinek. Snažíme se našim žákům i studentům nabídnout přesně to, co ve svém pracovním životě co nejvíce zužitkují. A třeba se tato forma zkrácení do budoucna otevře ještě Diplomované dětské sestře nebo Diplomovanému zdravotnímu laborantovi = my jsme připraveni!“ uzavřela ředitelka SZŠ a VOŠ zdravotnické Liberec Mgr. Jana Urbanová, MBA.

Pozvánka na třídní schůzky 2022 – podzim

Vážení rodiče, zákonní zástupci, žáci a studenti,

rádi bychom Vás tímto pozvali na letošní podzimní třídní schůzky, které se budou konat prezenčně v budovách naší školy (Liberec, Česká Lípa)

Termín a čas: úterý 22. 11. 2022 v 16:30

Mgr. Jana Urbanová, MBA, ředitelka školy

Výsledky 4. kola přijímacího řízení pro obory VOŠ pro školní rok 2022-2023

Obor Diplomovaná všeobecná sestra

Diplomovaná všeobecná sestra – seznam přijatých uchazečů

Výroční zpráva 2021-2022

Na tomto místě si můžete přečíst Výroční zprávu Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Liberci za období 2021-2022. Výroční zpráva je také k dispozici ke stažení. (Pokračování textu…)

Crossing Borders – Projekt den po dni

2. TÝDEN PROJEKTU

Druhý týden pobytu norských studentů a jejich doprovodu byl věnován návštěvě Prahy. Exkurze po historicky významných místech umožnila shlédnout Obecní dům, Prašnou bránu, Celetnou ulici a Staroměstské náměstí. Samozřejmostí byl i Orloj. Trasa pak pokračovala na Karlův most, odkud měli návštěvníci výhled na scenérii Pražského hradu, Národního divadla, Kampy, Petřína a celé řady dalších úžasných míst. Studenti prošli přes Malou stranu a vystoupali po Zámeckých schodech na Pražský hrad. Pak prošli kolem katedráli Svatého Víta a opět po Zámeckých schodech k Valdštejnské jízdárně. Následoval přesun metrem na Václavské náměstí, jehož dominantou je socha svatého Václava a Národní muzeum.

Zpestření programu zajistila návštěva jablonecké firmy na výrobu vánočních ozdob Ornex. Průvodce firmou seznámil studenty s českou tradicí zdobení vánočních stromků skleněnými ozdobami. Zároveň jim vysvětlil (Pokračování textu…)

Liberecké psychologické dny 2022 – pozvánka a program

Srdečně Vás zveme na každoroční odbornou konferenci:

Program konference ke stažení ZDE

Zahájení školního roku 2022-2023

V jaké třídě a v kolik hodin se sejdete 1. září 2022 v první školní den? To se dozvíte zde:

Zahájení školního roku 2022-2023 .pdf

Naši absolventi oborů Diplomovaná všeobecná sestra a Diplomovaná dětská sestra hovoří o tom, jak se jim studovalo na naší vyšší odborné škole na Liberecké zdrávce. Studujte u nás i Vy!

Výsledky 1. kola přijímacího řízení pro obory VOŠ pro školní rok 2022-2023

Obor Diplomovaná všeobecná sestra

Diplomovaná všeobecná sestra – seznam přijatých uchazečů

Diplomovaná všeobecná sestra – seznam nepřijatých uchazečů

Obor Diplomovaná dětská sestra

Diplomovaná dětská sestra – seznam přijatých uchazečů

Diplomovaná dětská sestra – seznam nepřijatých uchazečů

Obor Diplomovaný zdravotní laborant

Diplomovaný zdravotní laborant – seznam přijatých uchazečů

Diplomovaný zdravotní laborant – seznam nepřijatých uchazečů

Úřední hodiny ve škole o letních prázdninách 2022

Červenec 2022:

(kromě žáků nastupujících 1. ročníků)

  • středa 7. 7. 2022 9:00-11:00
  • středa 20. 7. 2022 9:00-11:00

Srpen 2022:

(kromě žáků nastupujících 1. ročníků)

  • středa 3. 8. 2022 9:00-11:00
  • středa 17. 8. 2022 9:00-11:00

Srpen 2022:

(včetně žáků budoucích 1. ročníků)

  • od 26. 8. 2022 denně 9:00-11:00

Schůzka s rodiči žáků budoucích ročníků

Vážení rodiče,

každý rok pořádáme schůzku určenou pro zákonné zástupce našich budoucích žáků. Na této schůzce jsou prezentovány informace týkající se studia na naší škole, jako jsou například organizační záležitosti, studijní plány, plánované akce školy nebo třeba požadavky na učebnice.

Jste srdečně zváni. Pozvánka zde:

Vzácná návštěva hejtmana Libereckého kraje a primátora města Liberce na naší škole

Archiv školního blogu