Home » Školní blog

Archiv rubriky: Školní blog

Video z maturitního plesu 4. PSC – Česká Lípa

Pozvánka na třídní schůzky 2022 – podzim

Vážení rodiče, zákonní zástupci, žáci a studenti,

rádi bychom Vás tímto pozvali na letošní podzimní třídní schůzky, které se budou konat prezenčně v budovách naší školy (Liberec, Česká Lípa)

Termín a čas: úterý 22. 11. 2022 v 16:30

Mgr. Jana Urbanová, MBA, ředitelka školy

Vítání do praxe 2022

Vítání do praxe v letošním roce proběhlo ve velkém stylu, sešlo se nás celkem sedm tříd! A tak nejen naši žáci druhých ročníků, ale také studenti prvních ročníků vyšší odborné školy dnes absolvovali tento slavnostní akt. Děkujeme Krajské nemocnici Liberec za vřelé přijetí a dle složené přísahy budeme naši praxi vykonávat co nejsvědomitěji!

Byli jsme u MATTONI LIBEREC NATURE RUN 2022

Ani víkendové liberecké počasí nás neodradilo a opět jsme pomohli na velkém běžeckém závodě Mattoni Liberec Nature Run 2022. Velké poděkování našim žákům!

Školení první pomoci

Naše českolipské žákyně 4. ročníku se staly se svým stanovištěm První pomoci součástí praktické části bakalářské práce. Ano, opravdu! Pomohli společně se složkami Integrovaného záchranného systému k vytvoření zázemí pro tento projekt, přispěly s ukázkami a nácvikem poskytování první pomoci při dopravní nehodě nebo při náhlé zdravotní indispozici. A o další stanoviště nebyla nouze, pokochejte se fotografiemi.

Foto z Educa 2022

Náš stánek na vzdělávacím veletrhu Educa rozhodně nešlo minout, stánek Liberecké zdrávky ZDRAVOTNICTVÍ byl k vidění již po vstupu do arény. Kromě našich skvělých žáků a také učitelů, kteří vám rádi zodpovídali všechny otázky týkající se studia na škole, jsme pro vás měli připravenu ukázku resuscitace, měření tlaku, různé zdravotnické pomůcky a nechyběla ani zábava. V našem provizorním kině měli všichni příležitost shlédnout premiéru seriálu o Liberecké zdrávce.

Výsledky 4. kola přijímacího řízení pro obory VOŠ pro školní rok 2022-2023

Obor Diplomovaná všeobecná sestra

Diplomovaná všeobecná sestra – seznam přijatých uchazečů

Výsledky 3. kola přijímacího řízení pro obory VOŠ pro školní rok 2022-2023

Obor Diplomovaná dětská sestra

Diplomovaná dětská sestra – seznam přijatých uchazečů

Obor Diplomovaný zdravotní laborant

Diplomovaný zdravotní laborant – seznam přijatých uchazečů

Jaké byly Liberecké psychologické dny 2022?

Letošní Liberecké psychologické dny měly několik es v rukávu! Tedy: zejména jubilejní již 20. ročník této úžasné akce, udělená záštita ze strany Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, vzácný host v podání známého a oblíbeného herce, režiséra, divadelního ředitele a vysokoškolského pedagoga Tomáše Töpfera, skvělí účinkující, hosté, organizátoři, témata, co chytala za srdce, hudební vystoupení, a samozřejmě samotné motto akce. Tedy: „Život je jen náhoda …..“

Přespolní běh mládeže – 4. místo pro naší školu!

Další sportovní závod prověřil naše síly! Tentokráte Přespolní běh mládeže v areálu Klubu biatlonu Liberec a super 4. místo v silné konkurenci.

Oslavy školy k výročí 70 let od zahájení vzdělávání zdravotníků v Liberci

OSLAVY, to je naše! A 210 let od založení budovy naší školy a také 70 let od zahájení vzdělávání zdravotníků, to už si žádá pořádnou akci. A tak Liberecká zdrávka celý den slavila.

Tak nejprve dopoledne a speciální Den otevřených dveří pro 8. a 9. ročníky libereckých základní škol.

Slavnostní odpoledne a poté podvečer patřil nejprve všem, kteří se chtěli podívat na proměny Liberecké zdrávky a později také vzácným hostům. Se všemi jsme moc a moc rádi vzpomínali, podívali se na současný život Liberecké zdrávky i na to, co nás čeká. Večer jsme završili slavnostní premiérou nového, částečně edukačního, seriálu o životě na Liberecké zdrávce.

Tak ještě jednou všem, kteří v tom jsou s námi, na zdraví!

Středoškolský atletický pohár

Kolo jsme v rámci sportu vyměnili za běh a opět se dařilo! 40. ročník atletické soutěže školních družstev Středoškolský atletický pohár a naše děvčata.

Srdíčkový den 2022

Srdíčkový den a naše žákyně 2. PSC, které se v letošní roce aktivně a skvěle zhostily podzimní sbírky na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Podzimní sbírku pravidelně organizuje Život dětem o.p.s. a v letošním roce i třeba díky vaší podpoře pomůže například Adámkovi..

Crossing Borders – Projekt den po dni

2. TÝDEN PROJEKTU

Druhý týden pobytu norských studentů a jejich doprovodu byl věnován návštěvě Prahy. Exkurze po historicky významných místech umožnila shlédnout Obecní dům, Prašnou bránu, Celetnou ulici a Staroměstské náměstí. Samozřejmostí byl i Orloj. Trasa pak pokračovala na Karlův most, odkud měli návštěvníci výhled na scenérii Pražského hradu, Národního divadla, Kampy, Petřína a celé řady dalších úžasných míst. Studenti prošli přes Malou stranu a vystoupali po Zámeckých schodech na Pražský hrad. Pak prošli kolem katedráli Svatého Víta a opět po Zámeckých schodech k Valdštejnské jízdárně. Následoval přesun metrem na Václavské náměstí, jehož dominantou je socha svatého Václava a Národní muzeum.

Zpestření programu zajistila návštěva jablonecké firmy na výrobu vánočních ozdob Ornex. Průvodce firmou seznámil studenty s českou tradicí zdobení vánočních stromků skleněnými ozdobami. Zároveň jim vysvětlil (Pokračování textu…)

Sportovní den 2022

Naše prváky vydechnout nenecháme, prostě chceme, aby se co nejvíce poznali. A tak ideální je také aplikovat náš oblíbený slogan „Ve zdravém těle zdravý duch“ třeba na SPORTOVNÍM DNU pro všechny žáky 1. ročníků.

Archiv školního blogu