Home » Školní blog

Archiv rubriky: Školní blog

Maturitní video 4. PSA 2023

Maturitní video 4. PSB 2023 :)

Pozvánka na Workshop VOŠ pro výchovné poradce a zájemce o studium na VOŠ

Rádi bychom všem výchovným poradcům středních škol a žákům se zájmem o studium na VOŠ zdravotnické v Liberci osobně představili naše studijní obory Diplomovaná všeobecná sestra, Diplomovaná dětská sestra a Diplomovaný zdravotní laborant. Akce se uskuteční 28. března 2023 od 13:00 hodin do 14:30 hod. Svou účast prosím potvrďte na kamrichova@szs-lib.cz.

Video a info k přijímačkám na SŠ pro obory Praktická sestra a Ošetřovatel 2023-2024

Všechny další informace ohledně přijímacího řízení naleznete také zde:

Termíny maturitní zkoušky (obor Praktická sestra) a závěrečné zkoušky (obor Ošetřovatel) pro školní rok 2022-2023 – řádný termín

Všechny informace naleznete zde:

Maturitní zkouška (obor Praktická sestra)

Závěrečná zkouška (obor Ošetřovatel)

Den bez mobilu 2023

Svoboda bez mobilu a navíc dobrá věc! Tak v tomto duchu se dnes nese Den bez mobilů na Liberecké zdrávce. Žáci a studenti, kteří si chtěli užít „detox od online světa“, dnes nejen odložili na 5 hodin své mobilní telefony, ale mohli také přispívat do sbírky Naděje na nový život pro Aničku, do sbírky, která má pomoci naší bývalé žákyni.

Foto ze dnů otevřených dveří 2023

Děkujeme všem, kteří k nám zavítali na naše Dny otevřených dveří! Naši školu zaplnilo téměř 200 zájemců o studium a samozřejmě také jejich rodinní příslušníci. Krásná atmosféra, nadějné vyhlídky na naše nové žáky!

 

 

Návštěva pana náměstka na naší škole

Objekty naší školy si dnes přišli prohlédnout náměstek hejtmana Libereckého kraje pověřený řízením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanost RNDr. Jiří Čeřovský a také Ing. Jiřina Princová, vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu. Děkujeme za návštěvu i zájem o naši školu!

Studentské prezidentské volby 2023

Studentské prezidentské volby na „nanečisto“, ale výběr ze skutečných kandidátů na Liberecké zdrávce.

 

Intuitivní malování

Dne 25.1. 2022 večer probíhala na Domově mládeže Zeyerova cca dvouhodinová tvořivá dílna „Intuitivní malování“ s vychovatelkou Bc. Bohumilou Poznarovou. Pomocí barev, fantazie jsme společně odkrývali svoji tvořivost, odložili napětí a vychutnávali si lehkost prožitku a odpočinek.

Neviditelná výstava – exkurze do Prahy

Ponoření se do ztemnělých prostor s neviditelným průvodcem, napsat si své jméno Braillovým písmem, hra her s klapkami na očích, to vše se podařilo na Neviditelné výstavě třídě 1. PSA.

 

Exkurze Plzeň – Norimberk

Vybraní žáci 3. ročníků, 2. A a 4. B vyrazili na dvoudenní exkurzi do Plzně a Norimberku. První zastávkou byla Plzeň, kde jsme navštívili Pivovarské muzeum, Plzeňské podzemí, nechyběla naučná procházka Plzní zakončená návštěvou vánočních trhů a neplánovanou klouzačkou ulicemi. Druhá část exkurze začala ranní prohlídkou areálu říšských nacistických sněmů včetně monumentální (přesto nikdy nedostavěné) kongresové haly, pokračovala na Císařský hrad Karla IV. a vyvrcholila na světoznámých vánočních trzích Christkindlesmarkt.

Exkurze do Budapešti

Naši žáci vyrazili nasávat vánoční atmosféru krásné Budapešti. Nenechali si ujít prohlídku kostela sv. Štěpána, procházku kolem Budapešťského parlamentu, Budínský hrad a samozřejmě návštěvu Podzemní nemocnice. No a tradiční povinná fota na Rybářské baště a u kostela sv. Matyáše také nechyběla. Poté už jen termální lázně, prohlídka nejstaršího meta v Evropě a krásná noční projížďka po Dunaji a město bylo naše!

Exkurze do FN Hradec Králové

Třída 3.PSB v tomto týdnu absolvovala velmi přínosnou exkurzi na Kardiochirurgické klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové. Velké díky od nás putuje vrchní sestře Mgr. Daně Vláškové a ostatnímu personálu za opravdu zajímavou prohlídku tohoto pracoviště!

Exkurze do Vídně

Vánoční Vídeň jsme si nemohli nechat ujít, vánoční atmosféra poctivě nasáta a opět v nás doznívají super zážitky. Hofburg, Muzeum Sissi, klenotnice Habsburků, severní věž Stephansdomu, hrobka Habsburků, Augustiánský kostel, ochutnávka fialek a samozřejmě adventní trhy, to vše nám vánoční Vídeň nabídla.

Archiv školního blogu