Home » Školní blog

Archiv rubriky: Školní blog

Zúčastnili jsme se projektu Živé knížky od Amnesty International

Za životem každého z nás se skrývá příběh, jehož autorem je sám život. Některé kapitoly našeho příběhu mohou připomínat komedie, jiné jsou spíše jako antické tragédie, další jako horor či drama. Napadlo vás někdy, jaké by to bylo moci listovat životem druhého člověka jako knížkou? Přesně tuto příležitost měly žákyně 3.PSB v rámci workshopu Amnesty International a jejich projektu Živé knížky. Seznámily se se čtyřmi lidmi, živými knížkami, kteří jim vyprávěli svůj životní příběh. Příběhy dojemné, pohnuté, poznamenané těžkými životními zkouškami, nepochopením, odlišností a ztrátou. Lidské knížky byly otevřené “četbě” a žákyně se mohly ptát na cokoliv. Na každou všetečnou otázku živá knížka odpověděla. Z tříhodinového čtení jsme si všechny odnesly úctu k neuvěřitelné lidské síle. Každá lidská knížka má úžasnou vůli překonat překážky a ze všeho zlého vykřesat zárodek něčeho dobrého. Setkání nám pomohlo bořit i naše vlastní stereotypní představy a předsudky a posunout nás dál.

Rozhovor paní ředitelky naší školy a paní proděkanky Technické univerzity v Liberci na EDUCA WEEK LIBEREC 2021

A ještě ohlédnutí za letos opravdu vydařeným veletrhem Educa Week Liberec. Rozhovor ředitelky naší školy Mgr. Jany Urbanové, MBA a proděkanky TUL pro vzdělávací a pedagogickou činnost Mgr. Zuzany Paukertové.

Právě teď z EDUCA WEEK LIBEREC 2021

Jsme na EDUCE! A co vše od nás můžete čekat? Zdravotnická zařízení, přístroje, trenažéry, které si můžete vyzkoušet, focení, zábavu a hlavně lidé se srdcem na dlani.

Stříbrná medaile z krajského kola přespolního běhu putuje na naší školu. Gratulujeme!

Ohlédnutí za Libereckými psychologickými dny 2021

Konference Liberecké psychologické dny – den plný skutečných příběhů, příběhů z reálného života, letos s tématem “Příběhy dětství.” Pro všechny účastníky den, který v nás určitě zanechal nesmazatelnou stopu. Motto akce, které vystihuje vše: „Lidská pomoc v nouzi obohacuje nejen toho, kdo ji dostává, ale i toho, kdo ji poskytuje.“ Václav Havel

Vítání studentů VOŠ do praxe 2021

Letošní Vítání do praxe studentů Vyšší odborné školy zdravotnické se na rozdíl od minulých ročníků uskutečnilo zcela samostatně od žáků střední školy.

Za kulturou do Ústí nad Labem

Podvečer druhé říjnové neděle se nesl nejen ve slavnostním duchu, ale také ve slavnostních tónech. Státní divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem uvedlo v tento den nejslavnější operetu Emmericha Kálmána Čardášová princezna. V hlavní roli Sylvy Varescu se představila hostující operní pěvkyně Tereza Mátlová. Skvělé výkony všech protagonistů přispěly k úžasné atmosféře, která se nesla celým představením. Třešničkou na dortu byla pro nás i nabídka prohlídky zákulisí, již nám učinil sólista opery pan Martin Matoušek, jeden z účinkujících.

Mgr. Jitka Pecháčková a děvčata ze 3PSC

Výsledky pohovoru v anglickém jazyce k projektu Crossing Borders

Výsledky ke stažení zde: Pohovor v anglickém jazyce k projektu Crossing Borders .pdf

Abeceda biografické péče o seniory

Přednáška s duší a velkým tématem “Abeceda biografické péče o seniory” v podání PhDr. Evy Procházkové, PhD. Přednáška byla určena nejen našim žákům, ale také veřejnosti v rámci online facebookového vysílání. Emoce to v nás všech, kteří jsme měli možnost se zúčastnit, zanechalo velké.

Asistujeme u Vítání občánků 2021

Pro nás již tradiční milá povinnost, kdy tentokráte naše dětské sestry pomáhají při slavnostních aktech Vítání nových občánků. I my přejeme všem mnoho zdraví a spokojený šťastný život.

Vítání do praxe v Nemocnici s poliklinikou Český Lípa

Dnes se v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa a. s. konalo slavnostní uvítání našich praktických sestřiček druhého ročníku a třetího ročníku ošetřovatelek do jejich praxe. V začátku vedení školy v čele s paní ředitelkou Mgr. Urbanovou, MBA a vedoucí pracovnicí odloučeného pracoviště Mgr. Žandovou poděkovalo s pokorou a úctou za spolupráci v uplynulém období malým dárečkem na oddělení a zhodnotily dosavadní skvělou spolupráci. Atmosféra byla velmi povzbudivá a všechna oddělení se na nové posily moc těší. Dívky si připravily krásné prezentace, kde managementu nemocnice a vrchním sestrám představily své charakteristické rysy, zájmy a cíle do budoucí profese.

Světový den srdce

Téma “nejmodernější technologie” používané v léčbě srdečních onemocnění i rady, jak postupovat do příjezdu záchranky – to vše provázelo Světový den srdce, který se uskutečnil v Libereckém Koloseu. A my jsme byli opět u toho.

Jsme pro vás v ulicích a rozdáváme kytičky!

Jsme pro vás v ulicích a rozdáváme kytičky. Osud lidí nám prostě není lhostejný. A v letošním roce již po 25! Ano, ano, letos probíhá již 25. jubilejní ročník sbírky Českého dne boje proti rakovině. A tématem je prevence nádoru ledvin, močového měchýře a prostaty.

Čtenářský klub Liberecké zdrávky na veletrhu Svět knihy

Po roční pauze se opět konal veletrh Svět knihy na pražském Výstavišti. Na této události nemohl chybět ani náš Čtenářský klub, přesněji tři nejvěrnější čtenářky s paní učitelkou Kateřinou Lajksnerovou. Počasí vyšlo na jedničku a díky skvělé atmosféře utekl čas velice rychle. Byl to krásně strávený den plný knih, což dokazují i níže přiložené fotečky. A těšíme se příště!

Klubáci 🙂

Liberecké psychologické dny 2021 – pozvánka, program a informace

Tradiční každoroční událostí jsou Liberecké psychologické dny organizované při naší škole. Zajímá-li Vás více, prohlédněte si informace a fotografie týkající se Psychologických dnů z minulých ročníků níže. Srdečně Vás rovněž zveme i na další ročník Libereckých Psychologických dní.

PROGRAM AKCE

Archiv školního blogu