Home » Školní blog

Archiv rubriky: Školní blog

Naši absolventi oborů Diplomovaná všeobecná sestra a Diplomovaná dětská sestra hovoří o tom, jak se jim studovalo na naší vyšší odborné škole na Liberecké zdrávce. Studujte u nás i Vy!

Výsledky 1. kola přijímacího řízení pro obory VOŠ pro školní rok 2022-2023

Obor Diplomovaná všeobecná sestra

Diplomovaná všeobecná sestra – seznam přijatých uchazečů

Diplomovaná všeobecná sestra – seznam nepřijatých uchazečů

Obor Diplomovaná dětská sestra

Diplomovaná dětská sestra – seznam přijatých uchazečů

Diplomovaná dětská sestra – seznam nepřijatých uchazečů

Obor Diplomovaný zdravotní laborant

Diplomovaný zdravotní laborant – seznam přijatých uchazečů

Diplomovaný zdravotní laborant – seznam nepřijatých uchazečů

Úřední hodiny ve škole o letních prázdninách 2022

Červenec 2022:

(kromě žáků nastupujících 1. ročníků)

  • středa 7. 7. 2022 9:00-11:00
  • středa 20. 7. 2022 9:00-11:00

Srpen 2022:

(kromě žáků nastupujících 1. ročníků)

  • středa 3. 8. 2022 9:00-11:00
  • středa 17. 8. 2022 9:00-11:00

Srpen 2022:

(včetně žáků budoucích 1. ročníků)

  • od 25. 8. 2022 denně 9:00-11:00

Slavnostní ceremoniál předání maturitních vysvědčení a výučních listů našim absolventům v roce 2022

Cykloturistický kurz 2022 na Máchově jezeře

Poslední zvonění 2022

Vzácná návštěva hejtmana Libereckého kraje a primátora města Liberce na naší škole

Maturitní a absolventský ples Liberecké zdrávky 2022 – fotoreport

*Fuck Cancer!

Liberecká zdrávka se zapojila do kampaně FUCK CANCER. Za projektem stojí mladí onkologičtí pacienti společně se zkušenými nadšenci. Cílem celé kampaně, kdy symbolem jsou levandulové cylindry, je šířit osvětu v oblasti rakoviny mladistvých. No a jak jinak, my jsme si pro začátek levandulové cylindry s žáky 1. PSB poskládali.

Zúčastnili jsme se Českého dnu proti rakovině

Opět jsme se stali dobrovolnice s kytičkami v rámci ČESKÉHO DNE PROTI RAKOVINĚ.

Přepisujeme historii: první studenti oboru Praktická sestra v České Lípě jdou k maturitě!

První žákyně oboru praktické sestry na odloučeném pracovišti v České Lípě si převzaly svá poslední ročníková vysvědčení a na pamětní tabuli (a NEJEN TAM = i v našich srdcích ❤️) zanechaly svou jedinečnou stopu, jako první tohoto oboru, které se chystají ke své maturitě. 🍀🍀🍀

 

Exkurze do Amsterdamu – fotoreport

Liberecká zdrávka obdivovala krásu Nizozemska, Amsterdamu! Určitě jsme nemohli vynechat krásu Keukenhofu, největšího květinového parku v zemi, navštívili jsme Královský palác, uzeum Anny Frankové, Airborne muzeum, nezapomenutelný zážitek si odnášíme také z návštěvy zoologické zahrady Burgers´Zoo, z večerní vyjížďky na grachtech Amsterdamu a nanečisto jsme si vyzkoušeli “Jak ukrást diamant” v Muzeu diamantů.

Úžasné zážitky, které si z této krásné země odnášíme, nás budou ještě dlouho provázet!

 

Bronz pro Libereckou zdrávku na florbalovém turnaji středních škol!

Zdrávka opět ukázala svého sportovního ducha! Opět byla bedna naše! Dnes jsme uhájili třetí místo ve florbalovém turnaji středních škol. Super!

Exkurze do Salzburgu 2022

Projekt Safe Aging – Partneři z Norska na Liberecké zdrávce!

Po měsíci obráceně! Partneři z Norska na Liberecké zdrávce! A jak jinak, pokračujeme v projektu Safe Ageing. Účastníky projektu, který je financován z Fondů EHP 2014-2021 v rámci programu Vzdělávání, jsme samozřejmě my, druhou stranou je Johan Bojer střední škola Leksvik v Norsku. Našimi spolupracujícími partnery jsou potom Domov seniorů Františkov a společnost CTMLYNG AS, Vanvikan, v Norsku.

První den návštěvy jsme věnovali tomu, abychom představili naši školu. Nechyběla prezentace, která nás představila, ukázala rozmanité aktivity, kterým se věnujeme i myšlenky, které sdílíme. Pro názornost jsme naši školu samozřejmě společně prošli a nahlédli do právě probíhajících hodin. V popoledních hodinách pak byl našim partnerům představen pilotní projekt, jehož jsme součástí, Biografie v péči o seniora, a to ve výuce ve zdravotnické škole. A jak jinak, město Liberec jsme nemohli v představování opomenout.

Dnešní dopoledne se neslo v duchu týmové spolupráce mezi dvěma spolupracujícími zeměmi. Žáci školy odprezentovali zástupcům norské strany zpracovaný pilotní projekt biografické péče o seniora z jejich pohledu, představili vlastní rozhovory se zvolenými seniory, aktivizační činnosti, které prováděli, a také výsledek jejich práce v podobě Knihy života seniora

Čtvrtek patřil technice! Partneři z Norska spolu s námi navštívili nejprve libereckou Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec, děkujeme panu řediteli Jaroslavovi Semerádovi, že nám umožnil nahlédnout do prostředí školy. Poté nás již uvítala Technická univerzita v Liberci. Na Fakultě textilní, Katedře netkaných textilií a nanovlákenných materiálů, byl naším průvodcem doc. Ing. Pavel Pokorný, Ph.D. Práci Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií nám poté představil Ing. Jan Koprnický, Ph.D. Téma bylo předem dané, o ničem jiném jsme ani hovořit ani nemohli!

Partnerskou návštěvu s našimi protějšky z Norska jsme završili v Praze. Dnes nás uvítal Domov Palata, domov, který poskytuje služby lidem se zrakovým postižením. Opět jsme se dostali mezi úžasné inspirující lidi, kteří neváhají pomáhat všem potřebný.

A my samozřejmě děkujeme celé norské delegaci za týden plný výměny vzájemných zkušeností, profesních i těch lidských!

Archiv školního blogu