Home » Školní blog

Archiv rubriky: Školní blog

Sdělení ředitelky školy k výuce od 7.12.2020

Dokument ke stažení zde: Sdělení ředitelky školy k výuce od 7.12.2020

Liberecká zdrávka – přidej se k nám. Promo video 2021

28

Sdělení ředitelky školy k výuce od 25.11.2020

Dokument ke stažení zde: Sdělení ředitelky školy k výuce od 25.11.2020

Vzkaz paní ředitelky k době podzimní distanční výuky, listopad 2020

Aktuálně.cz vyfotilo naše studenty v první linii boje s Covid-19 v Krajské nemocnici Liberec

Všechny fotografie z Krajské nemocnice Liberec naleznete zde:
Obrazem: Často je to beznaděj. Reportáž o boji s koronavirem, který neustává, zdroj Aktuálně.cz

Liberecká drbna: Liberecká zdrávka pomáhá jak může. Desítky studentů dobrovolně vyrazily do nemocnic

Desítky žáků a studentů pomáhají ve zdravotnických zařízeních v době druhé vlny pandemie COVID-19 v České republice. Jsme na ně nesmírně hrdí. Přečtěte si celý článek na Liberecké drbně zde:

Liberecká drbna: Liberecká zdrávka pomáhá jak může. Desítky studentů dobrovolně vyrazily do nemocnic

Interview paní ředitelky na Český rozhlas Liberec o pomoci našich žáků a studentů ve zdravotnických zařízeních v nelehké době globální pandemie koronaviru 2020

Vzkaz paní ředitelky k době podzimní distanční výuky 2020

Vítání do praxe 2020

Jako každý rok jsme uvítali do praxe ročníky našich zdravotnických oborů, které v letošním roce nastoupí na nemocniční půdu, aby se ze svého oboru co nejvíce naučili. Koukněte se, jak jim to sluší 🙂

Třída s nejlepšími studijními výsledky v odborných předmětech za loňský školní rok na Liberecké zdrávce je letošní 3. PSA. Gratulujeme!

Fotoreport z Cykloturistického kurzu 2020 na Mácháči

“Děvčata byla úžasná, dělala svou práci, jak byla žádána a k tomu přidávala úsměv na tváři, který každého z návštěvníků potěšil.”

Srdeční záležitosti – Robert Vano – výstava fotografií

Poděkování od ředitelky projektu pro naše studentky:

Vážená paní ředitelko,

i když se chystám až začátkem měsíce října poslat oficiální poděkování všem partnerům akce, tak mi to nedá, a ještě jednou osobně děkuji za úžasné pomocnice, které mají srdce na správném místě.

Děvčata byla úžasná, dělala svou práci, jak byla žádána a k tomu přidávala úsměv na tváři, který každého z návštěvníků potěšil.

Zasílám fotografie ze slavnostního zahájení putovní výstavy Srdeční záležitosti černobílých fotografií autora Roberta Vana o srdcařích lidech, kteří se s kardiovaskulární chorobou léčí nebo své zaměstnání či koníčka vykonávají celým srdcem. Více o termínech výstavy naleznete na pozvánce v příloze tohoto mailu.

Fotografie v předmětu partnerství na akci můžete použít ke svým účelům.

Autorka černobílých fotografií – fotografka Olo Křížová, barevná fotografie – MCU KOLOSEUM, o.p.s.

S pozdravem.

Martina Motshagen

MCU KOLOSEUM, o. p. s.
Manažer projektů
www.universium.cz

Harmonizační dny 2020

Harmonizační dny z pohledu 1. PSA

Před harmonizačními dny byla většina z nás nervózní a nevěděla, co od toho všeho čekat. Ale byli i tací, z kterých nervozita spadla už první den, a odjížděli s pocitem, že bude vše v pohodě. Na nádraží jsme všechny 3 třídy odešly na nástupiště, kde na nás čekal vlak směr Bílý Potok. Ve vlaku jsme se už postupně seznamovali s lidmi, se kterými jsme to nestihli už první den. Když jsme dorazili, tak jsme celý den postupně hráli různé hry na seznamování jak s paní učitelkou třídní, ředitelkou školy, výchovnou poradkyní a taky další den s protidrogovou agenturou, kde jsme se dozvěděli plno zajímavého a i jak to mají s návykovými látkami ostatní ze třídy. Oba dny jsme šli také na výlety k vodopádům a do Hejnic. Já se spolužákem a dvěma spolužačkami jsme si dokonce zašli i na teplou oplatku do Lázní Libverda. Oba večery jsme strávili s ostatními třídami a kamarády z České Lípy hraním her a opékáním buřtů. Někteří si udělali vlastní program na půdě našich chatek. Jako třída jsme si to moc užili a harmonizák splnil svůj účel. Ostatním třídám (budoucím prvákům) přejeme, aby si to užili aspoň tak jako my.

Michal Gschwentner, 1. PSA

Harmonizační dny z pohledu 1. PSL

Ve středu ráno dne 2. 9. 2020 se naše třída 1. PSL v počtu 26 žákyň sešla na vlakovém nádraží v České Lípě. Po zakoupení jízdenek jsme nastoupily do vlaku směr Bílý Potok pod Smrkem. Jízda trvala přibližně dvě hodiny i s přestupy. V průběhu cesty jsme se začaly pomalu navzájem seznamovat a cesta nám rychle utíkala. Když jsme dorazily do cílové stanice čekala nás ještě necelé dva kilometry dlouhá cesta do RS.

V RS nás s úsměvem přivítala paní ředitelka Mgr. Jana Urbanová spolu s dalšími učiteli a sdělila nám program na jednotlivé dny pobytu. Po vřelém uvítání jsme se šly i s paní učitelkou třídní Mgr. Milenou Vlachovou ubytovat do chatek.

Naším prvním programem bylo seznámení s paní ředitelkou školy. Každá z nás se představila a řekla, proč si vybrala zrovna tuto střední školu a co od ní očekáváme. Poté jsme šly na oběd a následoval program se školním psychologem a paní učitelkou třídní. Odpoledne jsme vyrazily na procházku po okolí. Po večeři jsme měly osobní volno.

Další den jsme měly budíček okolo osmé hodiny a šly na snídani. V průběhu dne jsme hrály různé hry, které měla naše paní třídní učitelka připravené. Po obědě pro nás paní učitelka naplánovala výlet do Hejnic, kde jsme navštívily chrám Navštívení Panny Marie. Sladkou tečkou výletu byla zastávka v kavárně. Zde si každá z nás dala něco dobrého. Po návratu do RS nastal čas odpočinku a poté posezení s výchovnou poradkyní. K večeru jsme si zahrály volejbal a po večeři opékaly buřty i se třídami z Liberce.

Poslední den 4.9. jsme měly přednášku o prevenci rizikového chování. Na harmonizačních dnech jsme se všichni společně velmi sblížily a pořádně si je užily.

Studentky 1. PSL

Podařilo se nám získat dar pro naší školu od společnosti ČEPS

Článek z MF DNES k přečtení zde

Trénink stlaní lůžek během samostudia :)

Archiv školního blogu