Přeskočit na obsah

Vítězství v regionálním kole Psychologické olympiády „Životní motto, kterým se řídím“

V konkurenci patnácti soutěžících z osmi zdravotnických škol Ústeckého a Libereckého kraje obsadila naše studentka Anastassia Sherstobitova ze třídy 3 ZAA vítězné 1. místo a postupuje do ústředního kola, které se bude konat 6. a 7. dubna 2016 v Kladně. Důstojně naší školu reprezentovala také Karolína Daňková z 2. ZAC, se svým mottem „Věř, běž a dokážeš!“

Jak akci hodnotí sama vítězka? Přečtěte si v následujícím článku 😉

Jak celou akci hodnotí vítězka Anastassia?

Pozn. editora: Autor následujícího textu není rodilým mluvčím českého jazyka. Text je zcela autentický.

Měla jsem příležitost se zúčastnit regionálního kola psychologické olympiády. Paní učitelka Mgr. Kopecká, Karolína Daňková a já měli sraz na nádraží ráno a po té vyjeli jsme rychlým vlakem směrem Ústí-nad-Labem a, následovně, do Chomutova. Cesta byla dlouhou, ale měli jsme o čem povídat, proto ten čas nám rychle utekl. Byli jsme všechny docela nervózní. Na začátku cesty nervozita byla na minimální úrovni a čím blíž byly jsme k Chomutovu, tím větší nervozitu jsem měla.

Nakonec, když jsme se dostali do Chomutova, a po té i do budovy školy, kde se olympiáda 2016 z psychologii konala, byla jsem nejvíc nervózní. Když si to všechno přestavuješ, jak co bude, tak to je něco úplně jiného, než to, když se to zažiješ. Najednou, vidím účastnici olympiády – hezky oblečeny a vypadají všechny moc chytře.
-”Zvládnu to…”,- myslela jsem.

Jsme našli místnost, náš stůl, zkontrolovali jsme naší prezentaci a se posadili na naši místa.

První část olympiády se začala. Byli tam moc dobré prezentace, každý účastník měl to hezky připravený, každý měl svůj nějaký zážitek, boj, který ve svém životě překonal. Byla jsem 6. Stejně číslo jsem měla i ve školním kole olympiády z psychologie. Mě to moc pobavilo. Následovala moje prezentace. Nádech a už vůbec nebyla jsem nervózní. Cítila, že jsem moc šťastná. Stojím v České republice a teď budu prezentovat svojí práci. Co bych si ještě mohla přát…?

Měla jsem dobrou náladu během prezentace. V tu chvíli, když musela jsem svou práci představit, tak chtěla to udělat co na nejlepší úrovní, co dokážu.

Hotovo. Měla jsem to za sebou. Teď už žádná nervozita. Už jsem si mohla trochu uklidnit. Všechno, co jsem mohla pro svou prezentaci udělat, jsem udělala. Pak následovali ještě dvě prací a po té měli jsme přestávku. Střední škola ESOZ Chomutov se připravila pro nás modní přehlídku, během které měli jsme možnost pozorovat oblečení sester z různých období. Ještě bylo pro nás zajištěno občerstvení. Také měli jsme možnost se podívat do muzea, ve kterém byli různá zdravotní pomůcky. Bylo to moc zajímavé. Následovala druhá část olympiády. Byli tam moc silné a zajímavé práce, Někteří mě se líbili opravdu moc. 13 práci prezentovala Karolína Daňková ze 2:ZAB naší školy. Měla to moc hezky připravené a, si myslím, byla to jedna z nejlepších prezentaci za ten den.

Nakonec, všechny 15 účastníků měli to za sebou a teď nejtěžší práci měli naší “soudce”. Nedokážu si představit, jak to bylo těžký vybrat z 15 lidí jen ti 4 nejlepších práci. Když začali vyhlašovat vítěze, byla jsem si jistá, že já mezi nimi nebudu. 4, 3, 2…1 místo Liberec, Anastasiia Sherstobitova. Nevěřila jsem tomu, že jsem to dokázala. Opravdu ne. Tolik štěstí prožít během jednoho momentu snad vůbec není možný.
Opravdu chci poděkovat naší školu, všechny kdo se na tito události podílel. Moc děkuji naší paní ředitelce Mgr. Urbanové. A nejvíc bych chtěla poděkovat paní Mgr.Kopeckou za všechno, co pro nás udělala. Bez naší paní učitelky takových výsledků bych se nedosáhli.

Všem ještě jednou moc děkuji.

Anastasiia Sherstobitova, 3.ZAA