Home » Posts tagged 'Prevence'

Archiv štítku: Prevence

Soustředění před souvislou praxí v Bílém Potoce

Každým rokem naše třetí ročníky oboru Zdravotnický asistent absolvují soustředění, zaměřující se na problematiku souvislé praxe v nemocnici, která je zakrátko čeká. I letos jsme na soustředění v Bílém Potoce zažili příjemnou atmosféru, podívejte se sami na několik fotek 😉 (Pokračování textu…)

Praktická výuka první pomoci pro žáky 3. tříd na ZŠ Vratislavice nad Nisou

Přinášíme zprávu z jedné naší akce. Tentokrát netradičně očima přímých účastníků – našich žáků.

„Dne 12. 4. 2017 jsme navštívili Základní školu Vratislavice nad Nisou v rámci našeho vyučování. Naším úkolem a zároveň cílem bylo vysvětlit a naučit žáky 3. tříd základy první pomoci. Ať se to už týkalo resuscitace, krvácení, obvazového materiálu nebo poškození celistvosti kůže tepelnými změnami.“ – Aneta Nevrlá

„Touto návštěvou jsme měli žákům 3. ročníku co nejlépe předat své znalosti z první pomoci. Nezdálo se mi na tom nic těžkého, ale jak se blížil termín návštěvy, začala jsem si uvědomovat svou určitou (Pokračování textu…)

Mrkněte na několik fotek z účasti našich studentů na projektu preventivních tramvají a trolejbusů proti smrtelnému AIDS

Paní ředitelka o účasti na projektu preventivních tramvají a trolejbusů

Opět jsme podpořili tuto celostátní akci.

Děkujeme za příkladnou reprezentaci školy našich žáků čtvrtého ročníku oboru Zdravotnický asistent, jmenovitě třídě 4. ZAA.

(Pokračování textu…)

Harmonizační dny 1. ročníků 2016-2017: Kdy, kde a co s sebou?

Harmonizační dny se konají vždy začátkem nového školního roku. Žáci prvních ročníků tráví dva dny společně se svým třídním učitelem, výchovným poradcem a dalšími učiteli, povídají si o tom, jak to na škole funguje, jaká jsou jejich práva, ale i povinnosti, dozvídají se nejrůznější tipy a triky k efektivnímu studiu na škole, ale hlavně a především mají možnost se mezi sebou seznámit: vždyť zřejmě stráví následujících několik let společně v jedné třídě 😉

Kde se Harmonizační dny 2016 konají?

Penzion Podvrší – Osečná

Objekt se nachází přímo u nové cyklotrasy Osečná – průrva Ploučnice v blízkosti Lázní Kundratice, nedaleko Hamru na Jezeře a vodního lyžování ve Stráži pod Ralskem – na klidném místě u lesa.

Pokoje v patře jsou s 2, 3, 4, 5 či 6 lůžky. V přízemí se nachází nově zrekonstruované sociální zařízení pro ženy a muže zvlášť a jeden čtyřlůžkový pokoj. Dále v přízemí najdete plně vybavenou společnou kuchyň (2 mikrovlnky, 2 lednice, 3 sporáky, 2 rychlovarné konvice a nádobí ke každému pokoji), jídelnu s TV a prostorný sál (stolní tenis, kulečník, stolní fotbálek).

Penzion se nachází na prostorném pozemku, na kterém je tenisový kurt (antuka), kryté posezení s grilem, houpačky, pískoviště, udírna, venkovní ohniště.

Informace k harmonizačním dnům 2016-2017 pro jednotlivé třídy:

(rozklikněte si dokumenty o Harmonizačních dnech 2016-2017 níže)

Obor Zdravotnický asistent

Třída 1. ZAA – doplňkové info pro třídu 1. ZAA: Sraz je na stanovišti č. 10 na autobusovém nádraží (Vaňurova ul.).

Třída 1. ZAB

Třída 1. ZAC

Obor Ošetřovatel

Třída 1. OSE

Vzpomínky na Harmonizační dny z minulých let

Jste-li zvědaví, jak jsme se seznamovali v minulých ročnících, mrkněte na hlavní stránku Harmonizačních dnů 😉

Podívejte se, jak jsme se měli na soustředění třetích ročníků oboru Zdravotnický asistent před souvislou praxí

Třídy 3. ZAA a 3. ZAB se ve dnech 26. – 27. 5. 2016 zúčastnily soustředění před souvislou praxí. Tato akce je každoročně pořádána ve spolupráci PK PSK, PK OSE a metodičky prevence rizikového chování Mgr. B. Sojákové jako prevence záškoláctví. Hlavním tématem tohoto soustředění bylo poskytnout žákům maximum informací pro bezproblémové zvládnutí souvislé praxe, která je na konci třetího ročníku čeká a během níž odpracují 20 dní (každá 7 hodin) ve smluvních zdravotnických zařízeních. Akce se odehrávala v rekreačním středisku Jizerky v Bílém Potoce pod Smrkem. (Pokračování textu…)