Přeskočit na obsah

Jaká byla Anglie 2018 na Erasmus+?

15. 6. 2018

Konec našeho pobytu se přiblížil velmi rychle. Na pracovištích se se studentkami s dojetím loučil personál i klienti. Ukáplo i pár slziček nad dárečky a přáníčky. V pátek jsme v Tellus převzaly certifikáty za úspěšně splněnou stáž a už jsme honem utíkaly do National Marine Aquarium, kde jsme měly objednanou prohlídku podmořského světa. Měly jsme veliké štěstí, protože právě probíhalo krmení divé zvěře – chobotničky, žraloků i rybek na korálových útesech (umělých). Komentované krmení bylo opravdu zajímavé, strávily jsme tu příjemné odpoledne. Po návštěvě jsme ještě utratily poslední peníze za tradiční Fish and Chips a Full English Breakfast. V sobotu nás čekala velmi dlouhá cesta domů, která se nám bohužel trochu zkomplikovala na letišti (dvouhodinové zpoždění letu). V neděli nad ránem jsme se po čtrnácti a půl hodině konečně dostaly šťastně do Liberce. Stáž si všechny studentky užily a určitě na ni budou rády vzpomínat.

12. 6. 2018

Včera nás v Anglii navštívila paní učitelka Hyšková, která je garantem projektu po odborné stránce. Navštívily jsme sedm pracovišť, kde studentky spolu s pracovníkem Tellus vyplnili rozsáhlý dotazník týkající se jejich pracovních povinností a spokojenosti s pobytem v Plymouth. Vše proběhlo hladce a tak jsme den mohly zakončit v tradiční anglické čajovně. Servírovala se další místní specialita – Cream tea. Všichni jsme se pak ještě sešly při společenském večeru s karaoke, kde jsme předvedly paní učitelce Hyškové, že nejsme jen šikovné sestřičky, ale i zpěvačky.

11. 6. 2018

V neděli se část naší skupiny vydala na výlet trajektem do Cornwallu do rybářské vesničky Cawsand. Přes malebná zákoutí rybářských vesniček a rozmanitou krajinu kolem pobřeží jsme po šesti kilometrovém výletu přišly na Mount Edgcumbe, kde jsme si prohlédly nádherné zahrady a park. Odtud jsme opět trajektem přepluly do Devonu.

9. 6. 2018

Sobotní výlet se nám neuvěřitelně vydařil. Jakmile jsme přestoupily v St Earth, otevřely se nám výhledy, které by v Anglii asi nikdo nečekal. Nádherné dlouhé písečné pláže a neskutečně azurové moře, k tomu sem tam palma, a musely jsme se přesvědčovat na Google mapách, zda nejsme v Karibiku. V Saint Ives jsme strávily den s našimi kamarády z Francie a Zlína. Někteří odvážlivci se koupali v moři, zbytek si užíval slunečného dne. Ochutnaly jsme také cornwallskou specialitu, kterou vymyslely manželky místních horníků – Cornish Pasty, prohlédly si městečko s mnoha galeriemi a nakoupily suvenýry. Přestože jsme strávily cestou čtyři hodiny, rozhodně se nám to vyplatilo 🙂

6. 6. 2018

Skupina deseti žákyň třetího ročníku se v neděli vydala na čtrnáctidenní pracovní stáž do Plymouth v jihozápadní Anglii. Kromě pracovní náplně studentky čeká i poznávání místních tradic a pamětihodností. Například včera jsme se zúčastnili karaoke večera v jazykové škole TellUs, kde jsme se zapojily do společného zpěvu se stážisty ze Slovenska, Francie a Polska. Večer se opravdu vydařil a příští týden se to chystáme zopakovat. O víkendu plánujeme výlet vlakem do Cornwallu, do letoviska St Ives. Doufejme, že se anglické počasí umoudří a my se budeme moci vykoupat v Atlantickém oceánu.

Více informací o projektu naleznete zde: Erasmus+ Do Evropy na zkušenou