Home » Posts tagged 'Dobrovolnictví'

Archiv štítku: Dobrovolnictví

Poděkování naší škole za účast v projektu Potravinová banka

Již tradicí se pro nás stalo, že se naše žákyně účastní jako dobrovolnice Sbírky potravin. Poděkování ředitele Potravinové banky Libereckého kraje nás hezky zahřálo u Pomáháme rádi!

Poděkování Ministerstva zdravotnictví žákům a studentům zdravotnických oborů za pomoc během pandemie Covid-19

Aktuálně.cz vyfotilo naše studenty v první linii boje s Covid-19 v Krajské nemocnici Liberec

Všechny fotografie z Krajské nemocnice Liberec naleznete zde:
Obrazem: Často je to beznaděj. Reportáž o boji s koronavirem, který neustává, zdroj Aktuálně.cz

Liberecká drbna: Liberecká zdrávka pomáhá jak může. Desítky studentů dobrovolně vyrazily do nemocnic

Desítky žáků a studentů pomáhají ve zdravotnických zařízeních v době druhé vlny pandemie COVID-19 v České republice. Jsme na ně nesmírně hrdí. Přečtěte si celý článek na Liberecké drbně zde:

Liberecká drbna: Liberecká zdrávka pomáhá jak může. Desítky studentů dobrovolně vyrazily do nemocnic

Interview paní ředitelky na Český rozhlas Liberec o pomoci našich žáků a studentů ve zdravotnických zařízeních v nelehké době globální pandemie koronaviru 2020

„Děvčata byla úžasná, dělala svou práci, jak byla žádána a k tomu přidávala úsměv na tváři, který každého z návštěvníků potěšil.“

Srdeční záležitosti – Robert Vano – výstava fotografií

Poděkování od ředitelky projektu pro naše studentky:

Vážená paní ředitelko,

i když se chystám až začátkem měsíce října poslat oficiální poděkování všem partnerům akce, tak mi to nedá, a ještě jednou osobně děkuji za úžasné pomocnice, které mají srdce na správném místě.

Děvčata byla úžasná, dělala svou práci, jak byla žádána a k tomu přidávala úsměv na tváři, který každého z návštěvníků potěšil.

Zasílám fotografie ze slavnostního zahájení putovní výstavy Srdeční záležitosti černobílých fotografií autora Roberta Vana o srdcařích lidech, kteří se s kardiovaskulární chorobou léčí nebo své zaměstnání či koníčka vykonávají celým srdcem. Více o termínech výstavy naleznete na pozvánce v příloze tohoto mailu.

Fotografie v předmětu partnerství na akci můžete použít ke svým účelům.

Autorka černobílých fotografií – fotografka Olo Křížová, barevná fotografie – MCU KOLOSEUM, o.p.s.

S pozdravem.

Martina Motshagen

MCU KOLOSEUM, o. p. s.
Manažer projektů
www.universium.cz

Poděkování Krajské nemocnice Liberec studentkám naší školy za pomoc v první linii

Deník Extra o naší studentce Nicolette, dobrovolně pomáhající záchranářům za nouzového stavu

Celý článek pro předplatitele si můžete přečíst zde: Místo učení kryje záda záchranářům. Někdy je to na omdlení, říká studentka

Exkurze Člověk v tísni – předškolní klub Sezam

Dnes jsme se studentkami 2. ročníku oboru Diplomovaná dětská sestra v rámci předmětu Komunitní ošetřovatelství zavítaly do předškolního klubu organizace Člověk v tísni. Jedná se o jednu z mnoha aktivit, kterou organizace Člověk v tísni zaštiťuje.  Do problematiky nás uvedla koordinátorka podpory vzdělávání Hana Dostálová. Pomocí příběhů a životních osudů nás velice autenticky seznámila se specifiky práce s dětmi ze sociálně vyloučených rodin, s jakými problémy se nejčastěji setkávají. Její vyprávění pro nás bylo velice podnětné. Jejich činnost dává naději dětem, aby se mohli mít lépe než jejich rodiče a to právě skrze vzdělání. Studentky se přímo zapojily do kreativní činnosti s dětmi. Předškolní klub se snaží vyrovnat u dětí handicap, který si díky sociálnímu prostředí, ve kterém vyrůstají, nesou a umožnit jim lepší vstup do školní docházky.

Chcete se stát dobrovolníkem?

Další aktivitou organizace je mimo jiné doučování dětí školou povinných přímo v terénu v rodinách. V současné době mají seznam cca 60 dětí – čekatelů, kteří by potřebovali doučovatele. Někoho, kdo by jim pomohl s domácími úkoly a s přípravou na vyučování, což je pro ně stěžejní, aby se mohli ve škole začlenit a zažít úspěch. Doučovatelem může být i dobrovolník, ve věku min. 15 ti let, kdo má ochotu a chuť pomoci a získat zároveň praxi. Pokud by někdo z Vás měl zájem stát se doučovatelem a pomoci zažít úspěch ve škole dětem ze sociálně slabého prostředí, může se ozvat koordinátorce podpory vzdělávání Haně Dostálové (Tel.: 778 400 769, e-mail: hana.dostalova@clovekvtisni.cz)

Za organizaci exkurze Mgr. Kateřina Sassmann

Jako dobrovolníci jsme zdravotnicky jistili běžecký závod RunCzech Liberec Nature Run 2019

Za naší dobrovolnou pomoc během běžeckého závodu jsme obdrželi slova uznání pana náměstka Mgr. Petra Tulpy:

Archiv školního blogu