Home » Posts tagged 'Exkurze'

Archiv štítku: Exkurze

Neviditelná výstava – exkurze do Prahy

Ponoření se do ztemnělých prostor s neviditelným průvodcem, napsat si své jméno Braillovým písmem, hra her s klapkami na očích, to vše se podařilo na Neviditelné výstavě třídě 1. PSA.

 

Exkurze Plzeň – Norimberk

Vybraní žáci 3. ročníků, 2. A a 4. B vyrazili na dvoudenní exkurzi do Plzně a Norimberku. První zastávkou byla Plzeň, kde jsme navštívili Pivovarské muzeum, Plzeňské podzemí, nechyběla naučná procházka Plzní zakončená návštěvou vánočních trhů a neplánovanou klouzačkou ulicemi. Druhá část exkurze začala ranní prohlídkou areálu říšských nacistických sněmů včetně monumentální (přesto nikdy nedostavěné) kongresové haly, pokračovala na Císařský hrad Karla IV. a vyvrcholila na světoznámých vánočních trzích Christkindlesmarkt.

Exkurze do Budapešti

Naši žáci vyrazili nasávat vánoční atmosféru krásné Budapešti. Nenechali si ujít prohlídku kostela sv. Štěpána, procházku kolem Budapešťského parlamentu, Budínský hrad a samozřejmě návštěvu Podzemní nemocnice. No a tradiční povinná fota na Rybářské baště a u kostela sv. Matyáše také nechyběla. Poté už jen termální lázně, prohlídka nejstaršího meta v Evropě a krásná noční projížďka po Dunaji a město bylo naše!

Exkurze do Amsterdamu – fotoreport

Liberecká zdrávka obdivovala krásu Nizozemska, Amsterdamu! Určitě jsme nemohli vynechat krásu Keukenhofu, největšího květinového parku v zemi, navštívili jsme Královský palác, uzeum Anny Frankové, Airborne muzeum, nezapomenutelný zážitek si odnášíme také z návštěvy zoologické zahrady Burgers´Zoo, z večerní vyjížďky na grachtech Amsterdamu a nanečisto jsme si vyzkoušeli „Jak ukrást diamant“ v Muzeu diamantů.

Úžasné zážitky, které si z této krásné země odnášíme, nás budou ještě dlouho provázet!

 

Projekt Safe Ageing – Norsko – DEN PO DNI

Projekt Safe Aging – Norsko

(Pokračování textu…)

Jak to chodí u letecké záchranné služby – to jsme zjistili na exkurzi do ZZS LK!

Dnešní velmi pěkný a zejména zajímavý projektový den na ZZS LK pracovišti letecké záchranné služby prožily dívky z druhého a třetího ročníku sestřiček a také třetího ročníku ošetřovatel z odloučeného pracoviště Česká Lípa. Všem záchranářům moc děkujeme za poutavé, názorné, inspirativní a hlavně velmi zapálené sdělení. Týmový duch je tam příkladný a my všem moc děkujeme za jejich odhodlání a profesionalitu.

Zúčastnili jsme se projektu Živé knížky od Amnesty International

Za životem každého z nás se skrývá příběh, jehož autorem je sám život. Některé kapitoly našeho příběhu mohou připomínat komedie, jiné jsou spíše jako antické tragédie, další jako horor či drama. Napadlo vás někdy, jaké by to bylo moci listovat životem druhého člověka jako knížkou? Přesně tuto příležitost měly žákyně 3.PSB v rámci workshopu Amnesty International a jejich projektu Živé knížky. Seznámily se se čtyřmi lidmi, živými knížkami, kteří jim vyprávěli svůj životní příběh. Příběhy dojemné, pohnuté, poznamenané těžkými životními zkouškami, nepochopením, odlišností a ztrátou. Lidské knížky byly otevřené „četbě“ a žákyně se mohly ptát na cokoliv. Na každou všetečnou otázku živá knížka odpověděla. Z tříhodinového čtení jsme si všechny odnesly úctu k neuvěřitelné lidské síle. Každá lidská knížka má úžasnou vůli překonat překážky a ze všeho zlého vykřesat zárodek něčeho dobrého. Setkání nám pomohlo bořit i naše vlastní stereotypní představy a předsudky a posunout nás dál.

Za kulturou do Ústí nad Labem

Podvečer druhé říjnové neděle se nesl nejen ve slavnostním duchu, ale také ve slavnostních tónech. Státní divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem uvedlo v tento den nejslavnější operetu Emmericha Kálmána Čardášová princezna. V hlavní roli Sylvy Varescu se představila hostující operní pěvkyně Tereza Mátlová. Skvělé výkony všech protagonistů přispěly k úžasné atmosféře, která se nesla celým představením. Třešničkou na dortu byla pro nás i nabídka prohlídky zákulisí, již nám učinil sólista opery pan Martin Matoušek, jeden z účinkujících.

Mgr. Jitka Pecháčková a děvčata ze 3PSC

Výsledky pohovoru v anglickém jazyce k projektu Crossing Borders

Výsledky ke stažení zde: Pohovor v anglickém jazyce k projektu Crossing Borders .pdf

Abeceda biografické péče o seniory

Přednáška s duší a velkým tématem „Abeceda biografické péče o seniory“ v podání PhDr. Evy Procházkové, PhD. Přednáška byla určena nejen našim žákům, ale také veřejnosti v rámci online facebookového vysílání. Emoce to v nás všech, kteří jsme měli možnost se zúčastnit, zanechalo velké.

Světový den srdce

Téma „nejmodernější technologie“ používané v léčbě srdečních onemocnění i rady, jak postupovat do příjezdu záchranky – to vše provázelo Světový den srdce, který se uskutečnil v Libereckém Koloseu. A my jsme byli opět u toho.

Čtenářský klub Liberecké zdrávky na veletrhu Svět knihy

Po roční pauze se opět konal veletrh Svět knihy na pražském Výstavišti. Na této události nemohl chybět ani náš Čtenářský klub, přesněji tři nejvěrnější čtenářky s paní učitelkou Kateřinou Lajksnerovou. Počasí vyšlo na jedničku a díky skvělé atmosféře utekl čas velice rychle. Byl to krásně strávený den plný knih, což dokazují i níže přiložené fotečky. A těšíme se příště!

Klubáci 🙂

Neváhej a zachraňuj 2021 – fotoreport

Prezentační video SZŠ a VOŠ zdravotnické Liberec 2021

Liberecká zdrávka – přidej se k nám. Promo video 2021

Archiv školního blogu