Home » Posts tagged 'Charitativní akce'

Archiv štítku: Charitativní akce

Sbírka Naděje na nový život pro Aničku Slancovou

Je fajn pomáhat…. A to si velmi dobře uvědomili naši žáci z Liberce, kteří se ve škole zapojili do dobrovolné sbírky Naděje na nový život pro Aničku. A osud lidí kolem nás, tady konkrétně Aničky Slancové, nebyl lhostejný ani našim žákyním v České Lípě. Skvělým nápadem, dražbou obrazu jedné ze žákyň na maturitním plese, do sbírky opravdu výrazně přispěly. A kolik, že dobrovolná sbírka Liberecké zdrávky v součtu vynesla? Krásných 23.650 Kč.

Díky zde patří všem, kteří sami do sbírky svým dílem přispěli a určitě také za samotnou myšlenku sbírku zrealizovat!!!

*Fuck Cancer!

Liberecká zdrávka se zapojila do kampaně FUCK CANCER. Za projektem stojí mladí onkologičtí pacienti společně se zkušenými nadšenci. Cílem celé kampaně, kdy symbolem jsou levandulové cylindry, je šířit osvětu v oblasti rakoviny mladistvých. No a jak jinak, my jsme si pro začátek levandulové cylindry s žáky 1. PSB poskládali.

Zúčastnili jsme se Českého dnu proti rakovině

Opět jsme se stali dobrovolnice s kytičkami v rámci ČESKÉHO DNE PROTI RAKOVINĚ.

Tulipánový měsíc

Pomoc Ukrajině

Není nám lhostejný okolní svět…. I my chceme pomoci lidem, které zasáhla válka na Ukrajině. Dnes třída 2 PSB.

I letos jsme se zapojili do Potravinové sbírky ;)

Naše studentky ze tříd Praktických sester se letos opět věnovaly potřebným. Jsou to naše chlouby a my moc děkujeme, že takto pomáháte 🥰

Jsme pro vás v ulicích a rozdáváme kytičky!

Jsme pro vás v ulicích a rozdáváme kytičky. Osud lidí nám prostě není lhostejný. A v letošním roce již po 25! Ano, ano, letos probíhá již 25. jubilejní ročník sbírky Českého dne boje proti rakovině. A tématem je prevence nádoru ledvin, močového měchýře a prostaty.

Poděkování třídě 2. PSA

Deník Extra o naší studentce Nicolette, dobrovolně pomáhající záchranářům za nouzového stavu

Celý článek pro předplatitele si můžete přečíst zde: Místo učení kryje záda záchranářům. Někdy je to na omdlení, říká studentka

Vybrali jsme 6 811 Kč na pomoc dětem během Srdíčkového dne 2019!

Poděkování patří studentům a zaměstnancům naší školy. Přispěli jsme na dobrou věc:

Vážená paní profesorko Teuflová,

dovolte, abych Vám co nejsrdečněji poděkovala za pomoc při podzimních Srdíčkových dnech. Jsem opravdu velmi vděčná za Vaši podporu, které si skutečně nesmírně vážím.

Prosím, poděkujte studentům i kolegům, věřte, že Vaše pomoc je pro rodiny s vážně nemocnými dětmi nesmírně důležitá.

V příloze zasílám děkovný certifikát s krásnou vybranou částkou, za kterou Vám a všem kolem Vás patří velký dík.

Srdečně  zdraví a vše dobré přeje ,

MgA. Maria Křepelková, ředitelka
Život dětem, o.p.s., Lindnerova 6, 180 00 Praha 8 – Libeň

 

Naše Ježíškova vnoučata zavítala i do liberecké nemocnice

(Pokračování textu…)

Vybrali jsme krásných 15 189 Kč pro Světlušku, a to nás nesmírně těší

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě, bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů.

Jako každé září i letos v roce 2018 jsme se sbírky jako škola zúčastnili a pomohli jsme přispět částkou 15 189 Kč. A to nás nesmírně těší.

Poděkování za pomoc při organizaci akce patří naším žákyním Veronice Trojanové, Kristýně Markové, Adrianě Havlíčkové, Kristýně Burdové a Michaele Svobodové 3. ZAA.

Mgr. Lucie Macounová, koordinátorka

Náramky nejen pro slony umožnily na účet ZOO Liberec odeslat 15 890 Kč

Finanční příspěvky se získaly díky žákům ZŠ Liberec, ul. 5. května (cca 400 dárců, tedy 6 295 Kč), ZŠ Vrchlického (cca 300 dárců, tedy 4 965 Kč), ZŠ Ještědská (cca 100 dárců, tedy 1 615 Kč) a SZŠ a VOŠ zdravotnické (cca 200 dárců, tedy 3 015 Kč). Finanční příspěvek je směřován na modernizaci slonince v ZOO Liberec. Nyní již jen čekáme na dárcovské listy od ZOO Liberec a uvažujeme o opakování akce.

Všem přispěvatelům jménem podpořených chobotnatců děkujeme.

Zachránili jsme společně s UNICEF již 15 dětí

Poprvé jsme se do šití panenek zapojili před třemi lety. Od té doby jsme jich ušili a na adresu Českého výboru UNICEF odeslali celkem jedenáct. Už nyní se těšíme na zprávu od adoptivní rodiny.

Naše škola se opět rozhodla finančně pomoci, přispíváme na UNICEF a sloninec v ZOO Liberec

Naše škola se rozhodla opět finančně pomoci, a to i s vaším přispěním. ZOO Liberec od roku 2013 shromažďuje finanční prostředky na nutnou modernizaci a revitalizaci pavilonu slonů, kde by bylo možné zajistit pokračovaní chovu chobotnatců. Stávající pavilon z počátku 70. let minulého století neumožňuje bezkontaktní držení slonů, které je pro budoucnost chovu zásadní, a je tudíž nutná i stavební rekonstrukce celého objektu.

Pokud se rozhodnete pro příspěvek alespoň ve výši 25 Kč na modernizaci slonince v ZOO Liberec, poděkováním bude náramek se slony.

Pokud byste raději podpořili UNICEF, pak vás za stejný finanční obnos čeká náramek „Liberecká zdrávka“.

Věříme, že se přidáte. Náramky jsou pro vás připraveny v kabinetě EXA (vedle učebny 61).

Učitelé SZŠ a VOŠ zdravotnické Liberec

Archiv školního blogu