Home » Posts tagged 'Aktuality'

Archiv štítku: Aktuality

INFORMACE KE ZRUŠENÍ POVINNÉHO OČKOVÁNÍ U VYBRANÝCH SKUPIN FYZICKÝCH OSOB PROTI COVID-19, mimo jiné i u osob připravujících se na výkon zdravotnického povolání

Dokument s informacemi od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ke stažení zde .pdf

Poděkování Ministerstva zdravotnictví žákům a studentům zdravotnických oborů za pomoc během pandemie Covid-19

Prezentační video SZŠ a VOŠ zdravotnické Liberec 2021

Poděkování Krajské nemocnice Liberec studentkám naší školy za pomoc v první linii

Deník Extra o naší studentce Nicolette, dobrovolně pomáhající záchranářům za nouzového stavu

Celý článek pro předplatitele si můžete přečíst zde: Místo učení kryje záda záchranářům. Někdy je to na omdlení, říká studentka

Liberecká Zdrávka je první certifikovanou zdravotnickou školou v ČR v oblasti managementu kvality

Jsme první zdravotnickou školou v České republice pyšnící se certifikátem managamentu kvality pro oblast výchovně vzdělávacích procesů. Prokázat kvalitu a v certifikaci uspět nás stálo několikaleté úsilí, museli jsme zapracovat mnoho změn, zlepšit řadu procesů a vůbec posunout celé řízení naší školy o stupínek výš. Povedlo se nám to, a jsme na to také patřičně hrdí.

Certifikaci jsme získali u renomovaného akreditovaného certifikačního orgánu CQS, Sdružení pro certifikaci systémů jakosti, který na základě důkladného auditu shledal, že systém managementu kvality na naší škole je v souladu se všemi požadavky dle normy ČSN EN ISO 9001: 2016.

Paní ředitelka o získání certifikace managementu kvality

Díky certifikaci kvality jsme formálně potvrdili kvalitu naší školy a rovněž i skutečnost, že jsme hodnotným partnerem pro naše zdravotnické partnery, jmenovitě pro Krajskou nemocnici Liberec a Nemocnici Jablonec nad Nisou a další zdravotnické subjekty.

Byla to tvrdá práce, ale dokázali jsme to.

Mgr. Jana Urbanová

Aktuální informace

27. 2. 2020

Ve dnech 24. a 27. 2. 2020 proběhl na naší škole recertifikační audit, který určil shodu systému managementu kvality podle  potřebné normy; zhodnotil schopnost plnit aplikované požadavky zákonů, předpisů a smluv; zhodnotil efektivnost systému managementu  neustále plnit specifikované cíle a identifikovat oblasti potenciálního zlepšování systému managementu kvality.

Za všechno úsilí v organizaci, realizaci a aplikaci managementu kvality jsme byli v celkovém shrnutí auditu hodnoceni velmi dobře a navíc v jedné z dílčích oblastí ohodnoceni i na nejvyšším možném hodnocení a to „excelentní stav“.  A to je, myslím, tím nejvyšším vyznamenáním za náročnou práci celého našeho týmu, na který jsem náležitě hrdá.

Mgr. Jana Urbanová

Certifikáty managementu kvality

Jaká byla Educa 2018 s Libereckou zdrávkou?

Máme za sebou každoroční účast na největším veletrhu vzdělávání Educa v Liberci. Během těch tří dnů nás navštívily stovky žáků ze základních škol, se kterými jsme si povídali o možnostech studia u nás ve škole. Také jsme na Educa pódiu ukazovali základy první pomoci, a další zdravotnické činnosti. Moc se těšíme na naše nové studenty v prvních ročnících 🙂

A mrkněte na pár fotek z akce níže: (Pokračování textu…)

Fotky z Německa: Erasmus+ 1. mobilita

Podívejte se na několik fotek z pobytu našich studentů v rámci projektu Erasmus+ v Německu.

Zdravý zoubek 2017

Uváděný projekt Zdravý zoubek 2017 byl primárně preventivním programem směřující ke zlepšení orálního zdraví dětí, žáků a dospělých jako v minulých letech. Projekt se opět zaměřil na děti v mateřských školách (dále v textu MŠ), na žáky v základních (Pokračování textu…)

Vánoční besídka pro děti zaměstnanců

Naší školu navštívili čerti, andělé i svatý Mikuláš a nadělili dětem zaměstnanců sladkou odměnu za to, že jsou hodné a ukázněné.

O program se postarala děvčata ze třídy 1. ZAC. Nejprve dětem velmi pohledné kočičky odpřednášely verše Jiřího Žáčka a následně se děti jednu z básniček naučily. Poté následovalo obíhání (Pokračování textu…)

Reportáž RTM+ o otevírání odloučeného pracoviště naší Zdrávky v České Lípě

Podívejte se na reportáž televize RTM+ z dnů otevřených dveří 2017 v odloučeném pracovišti naší Liberecké Zdrávky v České Lípě. Dozvíte se aktuální informace o možnostech studia zdravotnických oborů v České Lípě.

Dny otevřených dveří v Liberci a České Lípě

Přijďte se podívat do naší školy během Dnů otevřených dveří. Termíny zde:

SZŠ a VOŠ zdravotnická Liberec: termíny a informace zde

Pobočka naší školy v České Lípě: termíny a informace zde

 

Praktická výuka první pomoci pro žáky 3. tříd na ZŠ Vratislavice nad Nisou

Přinášíme zprávu z jedné naší akce. Tentokrát netradičně očima přímých účastníků – našich žáků.

„Dne 12. 4. 2017 jsme navštívili Základní školu Vratislavice nad Nisou v rámci našeho vyučování. Naším úkolem a zároveň cílem bylo vysvětlit a naučit žáky 3. tříd základy první pomoci. Ať se to už týkalo resuscitace, krvácení, obvazového materiálu nebo poškození celistvosti kůže tepelnými změnami.“ – Aneta Nevrlá

„Touto návštěvou jsme měli žákům 3. ročníku co nejlépe předat své znalosti z první pomoci. Nezdálo se mi na tom nic těžkého, ale jak se blížil termín návštěvy, začala jsem si uvědomovat svou určitou (Pokračování textu…)

Úspěšně jsme prošli druhým kolem auditu pro získání certifikace managementu kvality pro naší školu

liberecka-zdravka-szs-vos-zdravotnicka-certifikace-isoPo letech úsilí jsme se přiblížili na dosah našeho vytyčeného cíle a jako první zdravotnická škola v České republice se již brzy oficiálně staneme držitelem certifikace managementu kvality vzdělávání dle ČSN ISO 9001:2016. Úspěšně jsme totiž prošli 2. kolem certifikačního auditu.

Paní ředitelka o certifikačním auditu

Je to velmi významný krok směrem k prokazatelnosti kvality naší školy.

Počkáme si na oficiální zprávy a pak vám přineseme podrobnější informace a osvědčení o certifikaci.

Tímto velmi z celého srdce děkuji všem zainteresovaným pracovníkům, kteří se na přípravě i realizaci certifikace školy podíleli, zejména však naší představitelce managementu kvality, Mgr. Martině Vencelidesové.

Hrdá ředitelka školy, Mgr. Jana Urbanová

Zahájení školního roku 2016-2017

Informace pro žáky a studenty týkající se zahájení školního roku 2016-2017, tedy která třída s v kolik hodin sejde v jaké učebně, naleznete zde: Zahájení školního roku 2016-2017 (Pokračování textu…)

Archiv školního blogu