Přeskočit na obsah

Pomohli jsme uhasit požár v lese u Hrádku nad Nisou

Na našem školním výletě 3. ZAA jsme zažili zajímavou situaci. Při cestě na krásnou vyhlídku na „Popovce“ u Hrádku nad Nisou jsme narazili na neuhašené nelegální ohniště, zřejmě z bivaku nějakých lidí z minulého dne. Bylo velké asi dva metry v průměru, a doutnalo. Nikde nikdo. Samozřejmě jsme se snažili doutnající zem uhasit svépomocí, každý jistě něco podobného již zažil, a ví, jak na to. Ale živel ohně byl v daný moment silnější než naše… než my a rozhodli jsme se tedy na pomoc zavolat hasiče.

Na místo během několika minut postupně dorazila hasičská posádka z Hrádku a Jablonného s veškerým hasičským vybavením, místo také přijela omrknout policie ČR.

Člověk by si řekl, že malé ohniště les nezapálí, ale když jsme se pak hasičů ptali, jestli je mělo smysl kvůli takové věci volat, řekli nám, že v tomto případě jednoznačně ano. Také nám řekli, že podle toho, jak to již doutnalo pod zemí v kořenech by sem zřejmě nakonec stejně museli jet, problém by však byl již daleko větší.

Tak jsme byli rádi, že jsme udělali dobrou věc, a také jsme mohli vidět hasiče v akci, což bylo samozřejmě zajímavé. S dvacetilitrovými batohy s vodou hasiči museli asi 100 metrů do kopce několikrát šlapat, rýt v zemi rýčem, a vůbec, to doutnání bylo prostě nutno uhasit profesionálně.  A to jsme si mysleli, že to zvládneme sami.

Sláva nazdar výletu, a taky mrkněte na to libový groupíčko před hasičskou tatrovkou 😉