Přeskočit na obsah

Návštěva německých studentů z Berufsfachschule für Altenpflege na naší škole

V rámci programu Podpory odborných praxí – Freiwillige Berufliche Praktika in Tschechien ve dnech 25. 1. – 8. 2. 2019 přijelo v pátek do Liberce 11 německých studentů.

Projekt probíhá ve spolupráci s Koordinančním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem Regensburg a Plzeň, německou školou Berufsfachschule für Altenpflege / Altenpflegehilfe der Caritas, Landshut, a SZŠ a VOŠ zdravotnickou Liberec p. o.

Během víkendu proběhly přípravné dny s jazykovou animátorkou paní Matějkovou z Tandemu Plzeň. Němečtí studenti se snažili naučit základní českou slovní zásobu, ale i odbornou slovní zásobu, která se jim hodí k jejich praxi v KNL, a. s. K vzájemnému seznamování s českými tandemovými žáky patřil i společný oběd, společná vycházka po Liberci, ale i zazpívání si česko-německé písně. V pondělí ráno byli studenti přivítáni paní ředitelkou a proběhla prohlídka školy a exkurze v KNL, a. s.

Za zmínku také stojí vynikající spolupráce žáků 3. ročníku oboru Zdravotnický asistent a německých studentů při ukázce první pomoci na jedné z libereckých škol. Skvělé maskování, výborní figuranti.