Přeskočit na obsah

Lyžařský výcvik 2018

Letos, ostatně jako každý rok, Nás čekaly v rámci TV tři kurzy běžeckého lyžování a zimní turistiky, které se konaly kde jinde než v Jizerských horách. Letos jsme poprvé zkusili změnit místo pobytu a proto jsme se s prvním kurzem (1. ZAC), ihned po Vánočních prázdninách, vydaly vstříc dobrodružství na Lesní chatu do Jizerských hor. První kurz byl překvapivě „nejteplejší“, tudíž nám často krápalo, ale na náladě nám to nikomu neubralo. Nejdelší trasou na tomto kurzu byl půl denní výlet okolo Josefodolské přehrady, kdy všechny studentky zdolaly vlastními silami 18km. Celý kurz proběhl bez větších komplikací a „ztrát“ a panovala na něm po celou dobu velmi pozitivní nálada.

Po prvním kurze hned následoval kurz další (1. ZAB), který byl situován na již řadu let ozkoušeném a zaručeném místě, a to na Šámalově chatě. Tento kurz byl naopak „nejchladnějším“, sněhu bylo dostatek, pouze síly zlehka ubývaly. Předposlední den kurzu jsme se opět všichni vydaly na nejdelší trasu a zároveň jsme se pokusily zdolat nejvyšší vrchol celého týdne. Vrchol, kterým bylo Rozmezí (1000mnm), jsme úspěšně zdolali všichni. Všichni, až na pár „rychlíků“ jsme ujeli 18km! (Rychlíci dojeli až na Knajpu, měli tedy o 2km navíc). Bohužel se nám ale na cestu zpátky velmi zhoršilo počasí, panoval prudký vítr, hustě sněžilo a zhoršila se viditelnost. I přes tyto velmi těžké podmínky jsme VŠICHNI psychicky i fyzicky vydrželi a stihli výbornou svíčkovou, která na nás za odměnu čekala na chatě.

Po lednových kurzech následovala pauza v podobě měsíce února a začátku března. Na třetí a poslední kurz (1. ZAA + 1. OSE) jsme se vydali v půlce března a to opět na Šámalovu chatu do Jizerských hor. Konečně jsme na kurzu měli i pánské zastoupení a to nejen z řad studentů. Kurzu se totiž jako instruktor zúčastnil i Mgr. Jiří Kozák. Vzhledem k velmi teplým klimatickým podmínkám jsme měli trochu obavu o stav lyžařských tratí a možnosti lyžování. Sice jsme na konci kurzu museli často lyže na vybraných místech přenášet, nakonec jsme si to užili stejně dobře jako na kurzech předešlých. Pro rychlejší a i početnější skupinku tzv. „chrtů“ byl nejdelší zdolanou trasou opět vrchol Rozmezí (1000 m n. m.), kde se počet ujetých km zastavil na čísle 18. Pomalejší skupinka zvládla krásných 12 km po tzv. „Malém okruhu – Panelka“. Tento den se nám vydařilo objednat nejkrásnější počasí (viz. Foto z vyhlídky na Krásné Máří) a všichni jsme si výlet moc užili.

Za celý učitelský tým mají všichni zúčastnění, kteří kurz dokončili, náš velký obdiv a obrovskou pochvalu 🙂

Mgr. Kateřina Strnadová, vedoucí lyžařských kurzů