Home » Posts tagged 'Exkurze'

Archiv štítku: Exkurze

Exkurze do Prahy na výstavu Člověk v náhradách

„Těsně před Vánoci jsme byli v našem hlavním městě Praha v Národním Technickém Muzeu na výstavě Člověk v náhradách. Viděli jsme zde protézy očí, kůže, končetin, náhrady srdce, plic, cév a estetické náhrady (Pokračování textu…)

Zájezd do Salzburgu a Schladmingu

Máme za sebou poznávací zájezd do Rakouska, kde jsme nejdříve navštívili světoznámé solné doly Salz Welten v městečku Hallein. Tam jsme měli možnost zažít jízdu na důlních skluzavkách a plavit se vorem v jeskynním jezeru no a samozřejmě jsme ochutnali i solný roztok – byl zatraceně slaný! Po zážitcích ze solných dolů jsme se přemístili do centra krásného města Salzburg, kde jsme navštívili Katedrálu svatého Ruperta a Virgila, světoznámou obilnou ulici Getreidegasse – tam jsme se podívali do rodného domu Wolfganga Amadea Mozarta. Vše probíhalo v příjemné předvánoční (Pokračování textu…)

Poznávací exkurze do Žitavy (Zittau)

Období písemných maturit, které na naší škole probíhalo minulý týden, je vhodné pro pořádání různých exkurzí a jiných aktivit, jež vhodně doplňují běžné vyučování. Rozhodl jsem se uskutečnit poznávací exkurzi do Žitavy (Zittau). Žitava je německé město s bohatou historií, která je velmi úzce propojena s historií našeho státu. Za zmínku stojí například činy českého krále Přemysla Otakara II., který Žitavě udělil městská práva a při své návštěvě roku 1255 určil, kde budou vystavěny městské hradby. (Pokračování textu…)

Exkurze do Hrdličkova muzea

20161215_122454Ve ČT 15.12. jsme byli s žáky 1.ZAA a 1.DVS v Hrdličkově muzeu. Kromě komentované prohlídky stálé expozice jsme si zahráli na forenzní vyšetřovatele. Z hromady kostí jsme sestavili kostru a pak hledali specifické znaky. Žáci byli nadšení. Mrkněte na několik okamžiků zachycených sklem fotoaparátu níže. (Pokračování textu…)

Exkurze do hospicu v Liberci

Exkurze do Hospicu v LiberciDne 3. listopadu se 2. ročník oboru Diplomovaná všeobecná sestra zúčastnil odborné exkurze v rámci předmětu Etika v ošetřovatelství. Navštívily jsme liberecký hospic, kde nás velmi ochotně s principy paliativní péče seznámila a po zařízení provedla vrchní sestra Bc. Vohlídalová Jana. V rámci předcházející výuky jsme hovořily na téma eutanazie a paliativní péče, řešily etickou otázku, zda eutanazie ano či (Pokračování textu…)

Podívejte se, jak jsme se měli na soustředění třetích ročníků oboru Zdravotnický asistent před souvislou praxí

Třídy 3. ZAA a 3. ZAB se ve dnech 26. – 27. 5. 2016 zúčastnily soustředění před souvislou praxí. Tato akce je každoročně pořádána ve spolupráci PK PSK, PK OSE a metodičky prevence rizikového chování Mgr. B. Sojákové jako prevence záškoláctví. Hlavním tématem tohoto soustředění bylo poskytnout žákům maximum informací pro bezproblémové zvládnutí souvislé praxe, která je na konci třetího ročníku čeká a během níž odpracují 20 dní (každá 7 hodin) ve smluvních zdravotnických zařízeních. Akce se odehrávala v rekreačním středisku Jizerky v Bílém Potoce pod Smrkem. (Pokračování textu…)

Hygienické muzeum a vánoční trhy v Dresden

Ještě před Vánočními prázdninami jsme stihli navštívit Hygienické muzeum v Drážďanech a jedny z nejproslulejších, právě probíhajících vánočních trhů regionu. Zajímavé expozice muzea týkající se těla člověka, jeho vývoje a kultury byly názorným zpříjemněním teoretické výuky odborných předmětů na naší škole. Naši studenti si rychle oblíbili oddělení týkající se sexuality, zajímavými částmi muzea se také staly nejrůznější interaktivní expozice, jako například (Pokračování textu…)

Exkurze do Vídně

Předvánoční výlet studentů a žáků do překrásné Vídně, hlavního města Rakouska, měl výběru studentů okořenit vrcholící rok 2015. Abychom nebyli ve Vídni příliš utahaní, přespali jsme den předem ve Znojmu a ráno již hurá za památkami. První destinací byla zastávka v asi nejznámějším zámku celého Rakouska Schönbrunnu. Rozmary počasí, které na nás celý den vlezle působilo, jsme zaháněli horkými nápoji z vánočních stánků, rychlejší chůzí, pokud nám to turistický ruch umožňoval, nebo i zastávkami v obchodech, kde jsme se mohli (Pokračování textu…)

Exkurze na heliport Krajské nemocnice Liberec

Informace o exkurzi již brzy 🙂 (Pokračování textu…)

Somatic Dance Therapy with Nehmat Dhillon

Dne 6. května 2015 byl na naší škole zorganizován workshop s taneční terapeutkou Nehmat Kaur Dhillon, která za námi přijela ze severní části Indie z oblasti Punjab. Workshopu se účastnili studenti Vyšší odborné školy oboru Diplomovaná všeobecná sestra společně i s vyučujícími, což nám poskytlo zajímavou možnost se vzájemně poznat i v netradiční situaci. Už samotný začátek byl pro nás velkou výzvou, poněvadž jsme se měli představit pomocí pohybu (Pokračování textu…)

Exkurze do Olomouce a Osvětimi

Vstupní brána Auschwitz I

Již tradičně se vypravili studenti 3. ročníků, doplněni o studenty 2. OSE, na dvoudenní exkurzi do Olomouce a Osvětimi. První den jsme se vydali na dlouhou cestu směr Morava. Naším prvním cílem se stal Svatý Kopeček u Olomouce. Po nutném dozásobení v obchodním centru a následném ubytování na kolejích Univerzity Palackého následovala prohlídka města. Zde žáci viděli katedrálu sv. Václava, místo v jejíž blízkosti skončilo panování dynastie Přemyslovců, jelikož v přilehlém paláci byl zabit poslední mužský člen rodu, Václav III. (Pokračování textu…)